הר לא זז

זוכה פרסי התיאטרון

שאדי מרעי – השחקן המבטיח, מאור צבר – עיצוב התלבושות, זיו וולושין – עיצוב התאורה

הימים – ימי מלחמות השבטים ביפן. המנהיג האדיר, המכונה "ההר", נפצע פציעה אנושה. כדי שהדבר לא יתגלה ללוחמיו ולאויביו, נמצא אדם הדומה למנהיג כשתי טיפות מים, שיוכל למלא את מקומו. הכפיל הוא פושע קטן, פשוט וקשה יום, ומפקדי הצבא מכשירים אותו לתפקיד המורכב. הוא לומד הכל במיומנות מפתיעה, ואפילו מצליח לבלבל את אשת המנהיג ובניו. דווקא כשמסיכת המנהיג שעל פניו נראית מושלמת, מתגלעים סדקים המביאים לסוף הדרמטי.

מחזהו המבריק והמרתק של גלעד עברון הרלוונטי גם להיום, על תככי שלטון מול ההגיון הפשוט והבריא. עיבוד בימתי מרהיב ומרגש בעקבות הסרט הידוע ועטור הפרסים "קגמושה".

משך ההצגה :כשעה וארבעים ללא הפסקה

הביקורות משבחות

הציון *****

"מחזה יפהפה וחכם, הצגה חזקה ומרגשת המעוררת הרבה מחשבה" ידיעות אחרונות

"איזה יופי. כמה יופי… הצגה מצוינת שבה כל גורם מתעלה לשיאו יורם טולדנו ממיס לב ובוהק כמו יהלום" טיים אאוט

"תיאטרון מרהיב ומרגש, מחזה חכם משחק מפעים של כולם" הארץ

"ההצגה מניפה את בית ליסין לחוד הפירמידה של התיאטרון. מבוימת בידי הבמאי המבריק עירד רובינשטיין, וצוות שחקנים המעולים ביותר שרק אפשר" קפה דה מרקר

"הצגה מרשימה… תיאטרון אסתטי" גלובס

"מחזה מבריק ומרתק צוות שחקנים מעולה, המעניק לנו חוויה הנצרבת בתודעה"אתר מוטקה

 "להקת שחקנים נפלאה הצגה מרתקת, מסוגננת, ומבוצעת ברוב טעם וכישרון" ניוז 1

"ההצגה מניפה את בית ליסין לחוד הפירמידה של התיאטרון. מבוימת בידי הבמאי המבריק עירד רובינשטיין, וצוות שחקנים המעולים ביותר שרק אפשר"

"את תעתועי חצר השוגון מביים עירד רובינשטיין כמעט כמו סרט בלשי. ביצירתיות רבת המצאה, הוא מייצר תנועה לא נפסקת באינטגרציה עם התפאורה המדהימה של פולינה אדמוב, והתלבושות הם שהם המצאה יצירתית יפהפייה בפני עצמה של מאור צבר… ביצוע יצירתי, בוהק, מהוקצע, אסתטי" בית העיתונאים

משך ההצגה :כשעה וארבעים ללא הפסקה