אודותינו

תיאטרון בית ליסין ע”ש ברוך איבצ’ר, הלב של דיזנגוף

כעת, לראשונה, זוכה בית ליסין ע”ש ברוך איבצ’ר לבית משלו, משכן של קבע בפרישמן פינת דיזנגוף. והמיקום, לא יכול היה לבטא טוב יותר את מרכזיותו של התיאטרון בהוויה הישראלית. פרישמן פינת דיזנגוף, הווה אומר, הלב של דיזנגוף, הווה אומר, הלב של תל לאביב ויש מי שיאמר, לבה של מדינת ישראל.

הבניין החדש, מבהיק ביופיו, מקרין עכשוויות סובטילית, ומתמזג להפליא במרקם הרחוב. הקהל, שימלא את כתליו, נהנה משני אולמות, האחד גדול ומזמין, השני קטן ואינטימי, ושניהם מבטיחים חוויית צפייה יוצאת מן הכלל. מערכת סאונד מעולה, מערכות תאורה מהמתקדמות בעולם, ושורות מושבים נוחים ומרווחים, המדורגות כך, שהנראות מכל פינה באולם לא פחות ממושלמת.

תיאטרון בית ליסין ע”ש ברוך איבצ’ר וא יותר מסך כל מרכיביו, השחקנים, הבמאים והמחזאים, מעצבי התפאורה, התלבושות, התאורה, פועלי הבמה והעובדים. טוב לדעת שכעת יש כתובת ומשכן אמתי ליצירתם. מוקד לפעילותם. דיזנגוף, הרחוב, שהיה בעבר לב העשייה התרבותית, מקום מושבם של המשוררים והשחקנים, המחזאים והסופרים – מתעורר, כמו הנסיכה הנרדמת, לעידן חדש של תרבות.

תיאטרון בית ליסין ע”ש ברוך איבצ’ר הוא תיאטרון ציבורי מוביל, המציג בהצלחה בכל רחבי הארץ רפרטואר איכותי ומגוון.

תיאטרון בית ליסין נוסד בשנת 1980 כמועדון התיאטרון של הסתדרות העובדים בישראל ופעל באולם הקטן שברחוב ויצמן, בסמוך לרחוב ליסין,  בשנת 2003 עבר תיאטרון בית ליסין למשכנו ברחוב דיזנגוף, והפך לתיאטרון השני בגודלו בארץ, המציג מדי ערב בשלושה אולמות בתל אביב ובאולמות נוספים בכל הארץ.

תיאטרון בית ליסין ע”ש ברוך איבצ’ר  שם לו למטרה לטפח ולעודד את המחזאות הישראלית והמחזאות החדשה, ולצד מחזות ישראלים חושף את הקהל גם למחזות מודרנים מהעולם. תיאטרון בית ליסין משקיע רבות בעידוד המחזאות הישראלית ומפתח מחזות המשקפים את ישראל על כל גווניה ואת המציאות הייחודית שלה. על בימות התיאטרון עולות מיטב ההצגות, שלהן אמירה אמנותית, חברתית ועכשווית.

במסגרת פיתוח המחזאות הישראלית החדשה, קיים תיאטרון בית ליסין ע”ש ברוך איבצ’ר  לאורך שנים את פסטיבל “פותחים במה”, פסטיבל בית ליסין למחזאות ישראלית. הפסטיבל היה האירוע הגדול והחשוב ביותר למחזאות ישראלית חדשה ושימש כקרש הקפיצה המשמעותי ביותר למחזאים בתחילת דרכם. בשנת 2012 הקים תיאטרון בית ליסין בית ספר למחזאות, שבמסגרתו הוא מלווה ומכשיר מחזאים מתחילים ומתקדמים. בית הספר מתקיים בשיתוף עם סדנאות הבמה.

לתיאטרון בית ליסין ע”ש ברוך איבצ’ר היסטוריה מפוארת של זכיות בפרס התיאטרון הישראלי, ביניהן: “חמץ” (פרס הצגת השנה ופרס מחזאי השנה לשמואל הספרי), “שבעה” (פרס מחזאי השנה לשמואל הספרי), “מכתב לנעה” (פרס מחזאית השנה לגורן אגמון), “איסמעליה” (פרס מחזאי השנה להלל מיטלפונקט), “מקווה” (פרס הצגת השנה), “סינית אני מדברת אליך” (פרס מחזאית השנה לסביון ליברכט), “החולה ההודי” (פרס מחזאי השנה לרשף לוי), “תפוחים מן המדבר” (פרס מחזאית השנה לסביון ליברכט), “אנדה” (פרס הצגת השנה, פרס מחזאי השנה להלל מיטלפונקט), “הבנאליות של האהבה” (פרס הצגת המחזה המקורי של שנה), “רוחל’ה מתחתנת” (פרס הצגת המחזה המקורי של השנה, פרס הצגת השנה ופרס מחזאית השנה לסביון ליברכט “המוגבלים” (פרס הקומדיה של השנה, פרס מחזאי השנה לגור קורן), “האבא” (פרס המחזה המתורגם של השנה, פרס שחקן השנה לששון גבאי), “אילוף הסוררת” (פרס הקומדיה של שנה) “לצאת מהארון” (פרס הקומדיה של שנה), “מלך הכלבים” (פרס במאי השנה לעירד רובינשטיין).

ציפי פינס מכהנת כמנהלת התיאטרון

׳תיאטרון בית ליסין על שם ברוך איבצ’ר׳

איש העסקים מלימה פרו, ברוך איבצ’ר, העביר תרומת ענק בסך 25 מיליון שקל לקרן תל אביב לפיתוח ולתיאטרון בית ליסין

ברוך איבצ׳ר: “החלטתי להיענות לבקשת התרומה של יו”ר אגודת הידידים של תיאטרון בית ליסין – הגב’ הילה רהב ואני עושה זאת גם לכבודו של ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, ראש עיר ענק בדורו. אני סבור שבפועלו השחיתות ‘יצאה לחופש’, הוא בונה וממנף ללא הפסקה והופך את העיר יום יום, שעה שעה, לעיר הקצבית בישראל ולשם דבר ברחבי תבל. כישראלי החי בפרו, בליבי תמיד פינה חמה לישראל. תמיד יהיה בי הרצון והכח לתרום לחברה, לתרבות ולמדינה ואני שמח על ההזדמנות לסייע בתנופה של התיאטרון והעיר כאחד, למען עתיד טוב יותר למדינת ישראל”.

ברוך איבצ’ר מהווה דוגמא ומופת לישראלי שהצליח בעולם ועדיין שומר עם ישראל על קשר חם וקרוב ותומך בה. גם כאיש עסקים חובק עולם, הפינה החמה בליבו והתרומה הגדולה שמורה אצלו תמיד למדינה ולחברה הישראלית.

בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר