דלג לתוכן דלג לפוטר

חזון התיאטרון

אנחנו בתיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר מאמינים בעוצמה וברלוונטיות של אמנות התיאטרון, המאפשרת מפגש חי בין קהל מגוון הצמא לחוויה אמנותית לבין אמנים חיים, עתירי כישרון ודמיון.

אנחנו מאמינים ביכולת התיאטרון לעורר דיון, לחולל שינוי ובשליחותו החברתית.

אנחנו מאמינים ביצירה חדשה ומתקשרת, בעידוד יוצרים איכותיים ובטיפוח שחקנים מצוינים.

בזכות מדיניותנו העקבית, הפכנו את התיאטרון הישראלי ל"מדורת השבט" של קהלו, ואנחנו, כתיאטרון גדול ומשפיע, גאים להמשיך ולספר על במותינו את סיפורה של המדינה.

בית ליצירה ישראלית:

תיאטרון בית ליסין מציג הפקות תיאטרון המביאות את התרבות הייחודית, המתפתחת והתוססת של מדינת ישראל.

התיאטרון משקיע בפיתוח מחזות ישראלים חדשים ובחשיפתם לקהל הרחב, מתוך אמונה שמקומה של המחזאות הישראלית החדשה הוא במרכז הבמה.

יצירה בינלאומית עכשווית:

תיאטרון בית ליסין חושף את הקהל שלו למחזאות העכשווית האטרקטיבית ביותר מהעולם, ובכך מעמיד את עצמו בקו אחד עם התיאטרונים המובילים בבירות התיאטרון של העולם.

התיאטרון דוגל בשיתופי פעולה עם תיאטרונים חשובים מהעולם, ביוזמות משותפות, שמנכיחות את התרבות הישראלית במדינות שונות ומקרבות אותה לקהל הבינלאומי.

תיאטרון בית ליסין הוא שגריר מוערך של התרבות הישראלית בעולם התיאטרון.

טיפוח דור העתיד:

תיאטרון בית ליסין מטפח את דור העתיד של מחזאי ישראל, במגוון פעולות, אירועים ופסטיבלים, שבמסגרתם הוא משתף פעולה עם במאים ויוצרים חדשניים ומאפשר להם להתפתח באמנותם.

במקביל מרחיב התיאטרון את שורותיו באופן תדיר ומצרף ללהקתו האיכותית שחקניות ושחקנים צעירות וצעירים – דור העתיד של הבמה בישראל.

המחזות והפרויקטים שהתיאטרון יוזם ומטפח תורמים ליצירת רפרטואר של מחזאות ישראלית חדשה ולהתהוותה של קלאסיקה ישראלית לדורות הבאי

מהמרכז לפריפריה:

תיאטרון בית ליסין נאמן למסורת הישראלית הייחודית, שבה התיאטרון מופיע בכל קצווי הארץ. התיאטרון מציג את הפקותיו בכל רחבי המדינה, מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום.

בכל שנות קיומו, תיאטרון בית ליסין הוביל במספר ההצגות שהועלו בפריפריה*, מחוץ לאולמות הבית בתל אביב. בכך הוא נחשב לגורם מכריע בהפיכת התיאטרון הישראלי לסיפור הצלחה עולמי, המוביל בכמות הביקורים לנפש הגדולה ביותר בעולם בתיאטרון רפרטוארי**.

*ע"פ נתוני פיל"ת, המרכז למידע ומחקר תרבות.

** ע"פCompendium of Cultural Policies and Trends in Europe, Council of Europe 2012.

מצוינות: ­

תיאטרון בית ליסין חורט על דגלו את ערך המחויבות למצוינות.

תעיד על כך ההיסטוריה המפוארת של 80 זכיות בפרסי התיאטרון הישראלי לאורך השנים.

תרומה לקהילה:

תיאטרון בית ליסין מקפיד לתרום לקהילה באופן שוטף. הוא היה הראשון בארץ שקיים הצגות מונגשות לעיוורים. התיאטרון מקיים באופן שוטף הצגות לחירשים בליווי כתוביות בעברית. התיאטרון מקיים הצגות לחיילים ולתלמידים, הכוללות שיחות עם היוצרים והשחקנים ומאפשרות מבט נדיר על תהליך היצירה והחזרות.

מחויבים לעתיד: ­

עם כניסתנו לאולם החדש, אנחנו בתיאטרון בית ליסין מתחייבים להפכו לבית של יצירה ותרבות, טעם טוב ודיאלוג פתוח, למשכן של מחשבה חדשנית ומסורת של מצוינות.

אנחנו מחויבים ליצור בו מחזות חדשים, שיהוו את הקלאסיקה של הדורות הבאים, להציג בו ערבי תיאטרון מגוונים ובלתי נשכחים, לטפח בין כתליו דור עתיד של שחקנים ויוצרים מצוינים, לחשוף בו קהל חדש וסקרן לאמנות התיאטרון, לקרב בתוכו מגוון של קהלים, ולהשפיע בכך על הישגי התרבות והיצירה של מדינת ישראל.

x
Call Now Button