דלג לתוכן דלג לפוטר

בשנת 2010 פתחה ההפקה "הבנאליות של האהבה" מאת סביון ליברכט את פסטיבל "שוק המחזות" היוקרתי בעיר היידלברג, גרמניה. סיבוב ההופעות המוצלח של הפקה זו בישר את השתלבותו של תיאטרון בית ליסין בעולם פסטיבלי התיאטרון.

תיאטרון בית ליסין זכה בהכרה בינלאומית בזכות שיתופי פעולה אמנותיים עם תיאטרונים נוספים בגרמניה. התיאטרון העלה שבע הפקות משותפות, קופרודוקציות, עם תיאטרונים מובילים בגרמניה: התיאטרון העירוני של היידלברג והתיאטרון הממלכתי של באדן. בלב היצירה המשותפת פותחו יצירות חדשניות, שעסקו בהיסטוריה המשותפת והמורכבת בין העמים ובעתידם של הדורות הבאים.

תיאטרון בית ליסין הוביל את אירועי שנת היובל לשנת כינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל וגרמניה, ב-2015. כל ההצגות בוצעו על ידי שחקנים ישראלים וגרמנים, שעבדו בשיתוף פעולה מלא בשלבי התחקיר והחזרות. ההפקות הועלו בשלוש שפות: עברית, אנגלית וגרמנית בארץ וברחבי גרמניה. בין ההצגות שעלו: "סינדרום השלום", "תרופה", "קוראים לי יקה", "תל אביב: סיפור כיסוי", "לא לשכוח לאהוב".

בשנת 2011 עלתה בבכורה ישראלית הפקת המחזה הצרפתי "שם פרטי", מאת מתיה דלאפור ואלכסנדר דה-לה פטלייר. לא רק הצלחה בלתי רגילה, אלא גם תחילתו של שיתוף פעולה עם המחזאות הצרפתית החדשה. מאז מקפיד התיאטרון לכלול ברפרטואר הצגותיו מחזות צרפתיים, בין השאר של פרנסיס וובר ("אוצר יקר", "לצאת מהארון") ושל פלוריאן זלר ("האמת", "השקר", "שעה של שקט" ו"האבא" – שזכה בפרס הצגת השנה 2014).

x
Call Now Button